دیــازپــام

دیــازپــام

دیــازپــام

رند عالم سوز را با مصلحت بینی چه کار
کار ملک است آن که تدبیر و تأمل بایدش

اگر تمامی نامزدها انتخابات ریاست جمهوری را ذرات یک سیستم ترمودینامیکی درنظر بگیریم که خصوصیات هر یک از جمله حزب، سن، درجه تحصیلی دانشگاهی یا حوزوی و... را در پارامتری به نام Ψ (سای) خلاصه کنیم به این صورت که:

Ψ=α(Age)β(Party)...η

و مجموع میکروحالت‌های مربوط به این سیستم ترمودینامیکی را، که شامل حالت‌های مختلف رئیس‌جمهور شدن یکی، معاون اول شدن دیگری، تأیید و یا رد صلاحیت و... بوده و برای چنین سیستمی عددی از مرتبه‌ی تابع گامای 10 به توان تعداد شرکت کنندگان خواهد بود، را با Ω(Ψ)، که تابعیت Ψ دارد، نمایش دهیم، برای محاسبه‌ی یک پارامتر که در سیستم قبل از انتخابات و بعد از انتخابات برابر باشد (همانگونه که در سیستم‌های گرمایی این پارامتر دما نام دارد، در این مورد ضریب همگرایی زندگی ما به سمت صفر می‌باشد) از Ω نسبت به Ψ1 که نشاندهنده‌ی حالت قبل از انتخابات است مشتق‌گیری انجام داده و با برابر قرار دادن این مشتق با صفر، اکسترمم‌های Ω را محاسبه می‌کنیم. توجه داشته باشید در این مشتق‌گیری، متغیر مستقل را فقط Ψ1 درنظر گرفتیم و Ψ2 که شرایط بعد از انتخابات است از Ψ=Ψ2+Ψ1 تعیین می‌گردد. از همین رابطه می‌توان نتیجه گرفت مشتق Ψ2 نسبت به Ψ1 برابر -1 خواهد بود.

با انجام عملیات فوق به رابطه‌ی زیر دست پیدا می‌کنیم:

0 = dΩ1/dΨ1 * 1/Ω1 - dΩ2/dΨ2 * 1/Ω2

همانطور که می‌دانید، مقدار یک بر Ω را می‌توان به صورت مشتق لگاریتم طبیعی Ω نوشت و با انجام این کار، به رابطه‌ی زیر دست می‌یابیم که اولین بار آقامون بولتزمن برای تعریف دما در سیستم‌های ترمودینامیکی به آن دست یافته و ضریب k را به نام خود ثبت نمود.

dln(Ω)/dΨ = 1/(kb*T

با قرار دادن مقدار عددی ثابت بولتزمن در عبارت فوق و این جور قرتی‌بازی‌ها که دیگه حال تایپ‌شون رو ندارم درمی‌یابیم که انتخابات انتخاب بین یک میکروحالت داغون و یک میکروحالت داغون‌تر می‌باشد که سر جدتون به میکروحالت داغون رأی بدید لااقل در عنفوان جوانی یه چهارسال از این بدتر نشه وضعمون. کاری نکنید که یکی بیاد چهارسال میکروحالت‌مون رو حول ماکروحالت‌مون بسط بده و سری زندگی‌مون رو واگرا کنه.

اما از دید آماری که بررسی کنید و آنسامبل‌های مختلف این سیستم رو در بازه‌های زمانی مختلف ثبت کنید می‌بینید که هیچ فرقی نداره. پس جوش هم نزنید.

 • 96/01/26
 • دیاز پام

انتخابات

سیاست

فیزیک

نظرات (۲)

 • سیده فاطمه موسوی
 • D:
   دارم به فیزیک علاقه مند میشم! 
  آقامون؟! 
  آقای مون؟!
  Mr.moon?!
  پاسخ:
  برید تغییر رشته!

  آقامون!
  بزرگ و شیخ ما.
  مراد ما.
  داداش پارکو عوض کردی نه؟ :))
  اگه گرون نیست واسه منم بگیر :))
  پاسخ:
  نه ساقی‌مو عوض کردم :))
  همین پارکه منتها نیمکت بغلی :v

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی